به نام خدا

خدا جونم

دور و برم رو که نگاه می کنم، انقدر نعمت و برکت و سلامتی می بینم، که نمی دونم برای تشکر از کدومش شروع کنم...

 

خدایا

     ازت ممنونم به خاطر به دنیا آمدن در این خانواده. خدایا به پدر و مادرم سلامتی و عمر با عزت بده، و دلشون رو از من راضی کن. کمکم کن بهشون احترام بگذارم و حواسم بهشون باشه.

خداجونم، به زندگی برادر عزیزم برکت بده و در رسیدن به اهداف عقلانی و عاطفی اش کمکش کن و بهش صبر و استقامت بده.

 

خدایا

     به خاطر نعمت بزرگ سلامتی از تو متشکرم. کمکم کن تا از بدن سالمم در راه تو و رضای تو بهره ببرم.

 

خدای مهربونم

    به زندگی تک تک دوستانم برکت، سلامتی، شادی و پویایی عطا کن. دوستان خاصی، که می دانی برایم خیلی مهم هستند، را غرق در محبت و برکت و رحمت خودت کن؛ که با هوش و پرتلاشند، هدفمند هستند و دلسوز مردم، و از خواسته های شخصی شان به نفع پیشرفت جامعه شان می گذرند... پس تنهایشان نگذار، دستشان را بگیر و نگذار که در تاریکی های این روزگار دلسرد و نا امید شوند.

 

خدایا

     اساتیدم حق بزرگی به گردنم دارند. هرچند کوچک و حقیرم، اما هر آنچه که امروز هستم را مدیون اساتید عزیزی هستم، که نه تنها درس و علم را به بهترین نحو به ما انتقال داده اند، بلکه در کنارشان چگونه زندگی کردن را آموخته ام.

یار و مددکار آنها در شغل و زندگی شان باش، و آنها را غرق نور و برکت و امید کن.

 

خدای من

     در زندگی ام به کسانی بدی کرده ام: دلشان را شکسته ام، نا امیدشان کرده ام، رنجاندمشان... خدایا کمکم کن که رفتارم را جبران کنم و از دلشان در بیاورم. خدایا، کمکشان کن که اشتباه من، عمدی یا سهوی، را ببخشند و فراموش کنند. و خدایا... مرا به خاطر همه بدی هایم در حق دیگران ببخش.

 

خدایا

     هر کجا مسئول بوده ام اما مسئولیتم را فراموش کرده ام یا نا دیده گرفته ام، تو بگذار به حساب حقارت و نادانی ام، و مرا ببخش و کمکم کن که مسئول باشم.

 

خدایا

     در زندگی ام کسانی بوده اند که با من دشمنی کرده اند، پشت سرم به ناحق بدگویی کرده اند، برایم مانع تراشی کردند، تهمت زدند، دروغ بافتند... خدایا ... قلب هایشان را با نور خودت روشنایی ببخش و اشتباهاتشان را به آنها نشان بده، و برکتِ محبتِ خودت را بر آنها آشکار کن. همیشه کمکم کرده ای که زود ببخشم؛ باز هم کمکم کن که ببخشم و فراموش کنم.

 

خدایا

    افرادی بوده اند که... اهلی ام کرده اند اما مسئول نبوده اند و... دلم را شکستند. خدایا! در برابر رفتار آنها به من صبر بده، و مرا دور بدار از اینکه کسی را به خودم وابسته کنم، اما مسئولیتش را نپذیرم.

 

خدایا

     جوانان کشورم، دوستانم، هم سن و سال هایم، کسانی که آنقدر دوستشان دارم که تصور ناراحتی شان هم غمگینم می کند، غرق در غم تنهایی یا فراق یا دل شکستگی، دست به کارهایی می زنند که جز تخریب روح و جسمشان نتیجه ای برایشان ندارد. خدایا خودت کمکشان کن که تو را پیدا کنند و در تنهایی هایشان به وجود تو و به امن آغوش تو پناه ببرند. خدایا خودت زندگی شان را غرق نور و آرامش خداوندی ات کن.

 

خدایا

     رهایم نکن... خودم را در دستان تو رها کرده ام. همیشه مرا به جاهایی برده ای، که حتی در دورترین رؤیاهایم نیز نمی گنجید. پس خودم را به تو می سپرم، که تو بهترین نگهدارنده و مهربان ترین مهربانانی (فاللهُ خَیرٌ حافِظاً و هُو أرحم اراحمین)، و همیشه از آنجایی که فکرش را نکرده ام (مِن حیثُ لا یَحتَسِب) به من عطا کرده ای.

 

خدای خوبم

     شرم می کنم از شکوه و شکایت، که وقتی دردهای بزرگ می بینم، و به خودم و دردهایم نگاه می کنم، می فهمم که دردی نداشته ام و ندارم... خدایا، تو را از این بابت شکر می کنم و دعا می کنم که از هیچ کس امتحانی نگیری که از پسش بر نیاید: ربَنا... لا تُحَمِّلنا ما لا طاقة لَنا بِه...

 

خدابا

     تو تمام افکارم، احساساتم، اهدافم، نجواهای درونی ام و هرچه هستم و نیستم را می دانی، پس کمکم کن و بگذار که همیشه دست به دامنت بمانم.

 

خدایا

     دوستان و آشنایانی دارم که در زندگی یا روابط غلط، حبس شده اند. خدایا در حل مشکلاتشان کمکشان کن و قدرت مواجهه با واقعیت، و عمل به آنچه که درست است، بده.

 

خدا جان

     من بنده تو ام، و خودت به ضعف و قوت هایم آگاه هستی. خداجان، به عظمت جهان آفرینش ات؛ به بزرگی، زیبایی، پیچیدگی و ظرافت آفریده هایت؛ به قدرت و تسلط اراده ات که هر آن می تواند همه چیز را دگرگون کند؛ به لطافت حس حضورت در عمق تنهایی هایم؛ به صدای سخن گفتنت که در لابه لای سطرهای قرآنت می شنوم؛‌ از تو، که قادر و توانا هستی و هیچ چیز از اراده تو خارج نیست و انجام هیچ کاری برایت سخت نیست، خواهش می کنم که حاجاتم را برآورده کنی، و ببخشایی بر بنده ای که به جز دعا و خواسته هیچ چیز ندارد،  (إغفِر لِمَن لا یَملِکُ الّا الدُعا)